ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک کشته و ۱۹ زخمی در اردوی «راهیان نور»

طی ۱۰ سال گذشته دست‌کم ۱۰۰ دانش‌آموز، دانشجو و معلم بر اثر سانحه تصادف در اردوی راهیان نور جان باخته‌اند. در نخستین روزهای امسال یک‌نفر به کشته‌شدگان این اردو اضافه شد.

واژگونی اتوبوس «راهیان نور»  یک کشته و ۱۹ زخمی برجای گذاشت.

بزرگ‌ کنید
واژگونی اتوبوس اردوی راهیان نور زرند کرمان سال ۹۳- عکس آرشیو

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا- اتوبوس حامل مسافران «اردوی راهیان نور»  صبح چهارشنبه ۹ فروردین واژگون شد.

علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان گفت: در اثر این حادثه  که در محور خرم آباد به بروجرد  رخ داد، یک نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند.

به گفته او ۱۱ نفر از مجروحان این حادثه به صورت سرپایی مداوا و ۸ نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند.

طهماسبی سرنشینان این اتوبوس را که از بندر ترکمن به مقصد خرمشهر حرکت می‌کرد، ۳۷ نفر از «بانوان بسیجی بندر ترکمن» اعلام کرد.

اردوی راهیان نور که هر سال به منظور بازدید از «مناطق جنگی ایران» در دوران جنگ هشت ساله با عراق برگزار می‌شود طی سال‌های گذشته تلفات جانی زیادی داشته است. در آخرین سانحه اردوی راهیان نور  برای دانش آموزان که هر سال با همکاری سپاه پاسداران و وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود، ۲۶ دانش‌آموز دختر جان باختند.

در حادثه دیگری که فروردین سه سال قبل رخ داد، ۹ نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش‌های منتشر شده طی ۱۰ سال گذشته دست‌کم حدود یکصد دانش‌آموز، دانشجو و معلم بر اثر سانحه تصادف در اردوی راهیان نور جان باخته‌اند.

برگزاری این اردو با انتقاد برخی از نمایندگان مجلس روبرو شده است، اما دولت در لایحه بودجه اعتبار ویژه‌ای به این اردو در بودجه سالانه وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش اختصاص داده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی بهمن ۹۵ بودجه وزارت آموزش و پرورش برای اردوی راهیان نور را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

همچنین به گفته ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم، این وزارتخانه ۱.۲ میلیارد تومان اعتبار ویژه به برگزاری اردوی راهیان نور اختصاص داده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.