ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زمانه برگزار می‌کند: تجربه‌های دادخواهی – نمایش فیلم، سخنرانی و گفت‌وگو در آمستردام

به مناسبت آغاز به کار سایت "دادخواست"، زمانه همایشی در تاریخ ۱۱ نوامبر در آمستردام برگزار می‌کند که به موضوع تجربه‌های دادخواهی اختصاص دارد. سخنرانان: منیره برادران، ویکتوریا طهماسبی، عبدالکریم لاهیجی. همایش با نمایش فیلم کوتاه "او به یاد می‌آورد" ساخته پرستو فروهر آغاز می‌شود.

زمانه به مناسبت آغاز به کار سایت "دادخواست" همایشی در آمستردام برگزار می‌کند که به موضوع تجربه‌های دادخواهی اختصاص دارد. برنامه به زبان فارسی است.

زمانه پشتیبان سایت "دادخواست" است. سایتی ویژهٴ طرح بحث و جمع‌آوری امضا برای متن‌هایی با مضمون دادخواهی. این سایت با استفاده از تجربیات سایت‌هایی چون change.org، سایت مطرح در زمینه "پتیشن"، طراحی شده است. چشم‌انداز سایت "دادخواست"، سرپرستی آن توسط یک هیئت مدیره مستقل است. همایش‌ها و وبینارهایی که بنیاد رسانه‌ای "زمانه" در مورد تجربه‌های دادخواهی برگزار می‌کند، گامی است در جهت مستقل کردن سایت دادخواست با اتکا بر آگاهی به موضوع دادخواهی و تجربه‌هایی که تا کنون در این زمینه کسب شده است.

برنامه جلسه آمستردام

در ابتدای جلسه، فیلم کوتاه "او به یاد می‌آورد" ساخته پرستو فروهر نمایش داده می‌شود. سپس سه سخنرانی خواهیم داشت و در پایان میزگرد و پرسش و پاسخ.

سخنرانان:

■ منیره برادران، زندانی سیاسی در دهه ۱۳۶۰، نویسنده کتاب و مقالات متعدد درباره زندان و عدالت‌خواهی.

موضوع سخنرانی: تجربه‌های من از دادخواهی

■ ویکتوریا طهماسبی، استادیار مطالعات زنان و جنسیت در دانشگاه تورنتو، با تخصص در مورد جنبش زنان در خاورمیانه و ایران.

موضوع سخنرانی: در دادخواهی به دنبال چه هستیم؟ طرح چند سئوال

■ عبدالکریم لاهیجی، حقوق‌دان، رئیس دایمی و افتخاری فدراسیون جهانی جامعه‌های حقوق بشر، نیم قرن حضور با عمل و قلم در کانون‌ فعالیت‌های عدالت‌خواهانه

موضوع سخنرانی: موانع دادرسی عادلانه در حکومت دینی

بزرگ‌ کنید
منیره برادران، ویکتوریا طهماسبی، عبدالکریم لاهیجی

■ گرداننده جلسه: رضا حاجی‌حسینی، روزنامه‌نگار

  مکان و زمان

  ■ مکان: آمستردام

  ■ زمان: دوشنبه ۱۱ نوامبر/  ۲۰ آبان، ساعت ۷ غروب

  ورود برای عموم آزاد است.

  سخنرانی‌ها را می‌توانید از طریق این لینک http://bit.ly/daadkhast2 و یا در همین صفحه از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت آمستردام/ ۲۲ به وقت تهران به صورت زنده دنبال کنید.

  در همین زمینه

   نظر بدهید

   در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

   نظرها

   • بازداشت متهم تراز اول قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان 67 در اروپا

    ▪️اردوی کار: ایرج مصداقی در یک یادداشت فیس بوکی از بازداشت یکی از متهمين تراز اول اعدام‌های تابستان ٦٧ در محدوده قضایی اروپا خبر داده. متن یادداشت او به شرح زیر است: ▪️عملیات موفقیت آمیز «دادخواهی ۶۷» ▪️روز شنبه ۹ نوامبر در یک عملیات پیچیده چند وجهی موفق شدیم يكي از متهمين تراز اول قتل عام ٦٧ را در محدوده قضائي اروپا دستگير كنيم. نظر باينكه من مقيد به حكومت قانون و اصل برائت هستم و بر عكس آنچه كه در اعترافات با شكنجه در ايران در تلويزيون به نمایش گذاشته می‌شود، تا تفهيم اتهام به شخص متهم و جهت حفاظت از كرامت انساني او از دادن اطلاعات بيشتر معذورم. ▪️من انگیزه‌ای به جز اجرای عدالت ندارم. عليرغم كوشش رسانه ها برای گفتگو با من، با تعهدي كه به حكومت قانون دارم، تمام حقوق انساني فردي را که مسئوليت مستقيم قتل عام عزيزان من را دارد، رعایت کرده و تا روز چهارشنبه ۱۳ نوامبر خویشتنداري از خود نشان می‌دهم و سکوت اختیار می‌کنم. قرار ما چهارشنبه جلوی در دادگاه بعد از تفهيم اتهام كه متهم حقوق اوليه اش رعايت شده و روال كيفري شروع شده باشد . ایرج مصداقی