سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جنگنده‌های اسرائیلی دیرالزور و البوکمال را هدف قرار دادند

ارتش سوریه اعلام کرد ابعاد این حمله در دست بررسی است. منابع غیرمستقل می‌گویند شماری از نیروهای سپاه قدس و حزب‌الله عراق در این حمله جان خود را از دست دادند.

جنگنده‌های اسرائیلی مناطقی در دیرالزور و البوکمال را هدف قرار دادند. ارتش سوریه اعلام کرد ابعاد این حمله در دست بررسی است. منابع غیرمستقل می‌گویند شماری از نیروهای سپاه قدس و حزب‌الله عراق در این حمله جان خود را از دست دادند.

جنگنده‌های اف-۱۵ اسرائیلی (عکس از JACK GUEZ / AFP)

به گزارش سانا، خبرگزاری رسمی سوریه جنگنده‌های اسرائیلی مناطقی در دیرالزور و البوکمال را هدف قرار دادند. شبکه تلویزیونی حزب‌الله لبنان از وقوع چند انفجار در نرز عراق و سوریه خبر داد.

یک منبع نظامی به خبرگزاری سانا گفت ساعت یک بامداد چهارشنبه ۱۳ ژانویه/ ۲۴ دی جنگنده‌های اسرائیلی به دو شهر دیرالزور و منطقه البوکمال حمله هوایی انجام دادند و  بررسی‌ها درباره این حمله در حال انجام است.

البوکمال در شرق استان دیرالزور، در مرز عراق و سوریه قرار دارد. پس از آن‌که نیروهای تحت حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این منطقه را از گروه «دولت اسلامی»‌ (داعش) پس گرفتند،‌ قاسم سلیمانی، فرمانده وقت سپاه قدس در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی در جنگ سوریه اعلام پیروزی کرد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن اعلام کرد که در حمله بامداد چهارشنبه جنگنده‌های اسرائیلی به البوکمال و دیرالزور دست‌کم ۱۶ نیروی ارتش سوریه و شبه‌نظامیان حامی ایران کشته شدند. بر همین اساس جنکنده‌های اسرائیلی در مجموع به ۱۸ نقطه در دیرالزور و البوکمال حمله کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید یازده تن از کشته‌شدگان از نیروهای سپاه قدس، حزب‌الله عراق و تیپ فاطمیون بودند.

منابع مستقل این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند. ارتش اسرائیل هم درباره این حمله سکوت کرده است.

قبل از این هم ارتش اسرائیل در دسامبر سال گذشته با پهپاد مواضع سپاه قدس در البوکمال و دیروالزور را هدف حملاتی قرار داده بود.

رهبران اسرائیل پیش از این بارها تأکید کرده اند که اجازه تثبیت حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه و یا انتقال محموله‌های تسلیحاتی ایران به حزب‌الله لبنان از طریق سوریه را نخواهند داد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.