ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجمع سراسری کارکنان قراردادی وزارت نفت با خواست تبدیل بدون قید و شرط وضعیت شغلی

برای دومین بار در طول یک هفته کارکنان با قرارداد موقت صنعت نفت دست به تجمع اعتراضی در مقابل مجلس زدند. آن‌ها خواهان استخدام، همسان‌سازی حقوق‌ کارکنان قرارداد موقت نفت و رفع تبعیض میان کارکنان رسمی و قراردادی هستند.

کارکنان قراردادی (قرارداد موقت) وزارت نفت سه‌شنبه ۱۹ اسفند مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار استخدام بدون قید و شرط شدند. تجمع کنندگان که «میز نفت» تعداد آن‌ها را چند صد نفر اعلام کرده است خواستار همسان‌سازی حقوق‌ کارکنان قرارداد موقت نفت و رفع هر گونه تبعیض میان کارکنان رسمی و قراردادی شدند.

بیش از ۳۰ هزار نیروی قرارداد موقت با سال‌ها سابقه کار در صنعت نفت اشتغال دارند که در ازای کار مشابه با کارکنان رسمی حقوق کمتر از نصف دریافت می‌کنند و از مزایای کارکنان رسمی محرومند.

وزارت نفت قصد دارد با برگزاری آزمون جذب نیرو، بخشی از کارکنان قراردادی را گزین کند. کارکنان قراردادی می‌گویند این تبعیض را نمی‌پذیرند و خواستار جذب همه کارکنان موقت در وزارت نفت هستند.

آن‌ها همزمان با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمع کنندگان در توضیح خواسته‌های خود به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) گفتند در حالی که یک شاغل رسمی ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، به شاغل قرارداد موقت برای انجام همان کار چهار میلیون تومان حقوق پرداخت می‌شود. کارکنان قرارداد موقت از امتیازاتی مانند مسکن سازمانی، اقسام وام، حق بدی آب و هوا و ده‌ها امتیاز رفاهی دیگر محروم هستند.

کارکنان قرارداد موقت صنعت نفت که چهارشنبه ششم اسفند نیز با خواست تبدیل وضعیت خود مقابل مجلس تجمع کرده بودند، در تجمع امروز بر خواست خود تأکید کرده و در مخالفت با گزینش نیروها از طریق آزمون گفتند:

«این آزمون به دلیل محدودیت‌هایی که در جذب نیروهای مدت موقت داشت، نمی‌تواند مشکل همگی ما را حل کند؛ در حالی که نیروهای مدت موقت خواهان تبدیل وضعیت تمام همکاران خود هستند. در نتیجه ما خواهان تبدیل وضعیت بی‌قید وشرط خود هستیم و می‌گوییم که بی‌عدالتی باید برداشته شود.»

اعتراض در صنعت نفت به کارکنان قراردادی محدود نمی‌شود.

حدود ۱۲۰ هزار کارگر پیمانی صنعت نفت نیز که توسط پیمانکاران با دستمزدهای پائین و شرایط نامناسب به کار گرفته شده‌اند خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستند. طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران پیمانی بیش از یک سال است که به تصویب رسیده ولی بسیاری از پیمانکاران از اجرای آن سرباز زده‌اند و یا آن را به شکل ناقص اجرا می‌کنند.

کارگران پیمانی نفت نیز اعلام کرده‌اند تجمعی را مقابل مجلس سازمان می‌دهند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.