ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های ‌ایران و چین؛ عهدنامه ترکمانچای یا راه نجات ایران برای خروج از زیر فشار تحریم‌ها؟ در نظرسنجی زمانه شرکت کنید

نظرسنجی

نظرسنجی زمانه: نظر شما در مورد برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های مشترک ایران و چین چیست؟

برنامه همکاری‌های ‌۲۵ ساله ایران و چین؛ عهدنامه ترکمانچای یا راه نجات ایران برای خروج از زیر فشار تحریم‌ها؟ نظر شما درباره این توافق چیست؟ آیا از آن حمایت می‌کنید یا مخالف آن هستنید؟ دلایل شما چیست؟

سرانجام در ۷ فروردین ۱۴۰۰، سند همکاری‌های استراتژیک جامع ایران و چین توسط محمدجواد ظریف و وانگ یی، وزرای خارجه ایران و چین، امضا شد. حمایت یا مخالفت با امضا این سند موضوع نظرسنجی جدید زمانه است.

 برنامه همکاری ‌۲۵ ساله ایران و چین موافقان و مخالفانی پرشور دارد؛ برنامه‌ای که گفته می‌شود حاوی توافقاتی در زمینه‌های استراتژیک، سیاسی، اقتصادی و نظامی است اما جزئیات آن منتشر نشده است.

این سند بخشی از ابتکار عمل «کمربند-راه چین» است، و در راستای راهبرد «نگاه به شرق» قرار دارد که سال‌ها است از سوی رهبر ایران و مشاوران او در امور بین‌الملل تبلیغ می‌شود.

برخی از منتقدان، این سند را با عهدنامه ترکمانچای مقایسه می‌کنند و آن را مصداق وطن‌‌فروشی می‌دانند؛ و گروهی از موافقان، آن را یک دستاورد قابل‌توجه و راه نجات ایران برای خروج از زیر فشار تحریم‌ها تلقی می‌کنند. نظر شما درباره این توافق چیست؟ آیا از آن حمایت می‌کنید یا مخالف آن هستنید؟ دلایل شما چیست؟

◄ برای شرکت در این نظرسنجی اینجا را کلیک کنید.

تا پنج‌شنبه شب ۲۶ فرودین / ۱۵ آوریل فرصت دارید در این نظرسنجی شرکت کنید.

پنل نظرسنجی "زمانه" می‌خواهد با رجوع مستقیم به شما دیدگا‌ه‌های مختلف‌تان را در مورد مسئله‌های مهم سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بازتاب دهد.

پرسش‌ها و پیشنهادهای خود را از طریق  panel@radiozamaneh.com  با ما در میان بگذارید.

◄ برای عضویت در پنل ظرسنجی زمانه اینجا کلیک کنید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرش

    منفی