ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

میانمار: اتهام جدید فساد مالی علیه آنگ سان سوچی مطرح شد

رسانه‌های میانمار گزارش دادند که علیه آنگ سان سوچی، رهبر منتخب و برکنارشده این کشور، و دو مقام سابق دیگر در دولت او اتهامات جدید فساد اقتصادی مطرح شده است.

روزنامه دولتی Global New Light میانمار پنج‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۰ ژوئن به‌نقل از کمیسیون مبارزه با فساد این کشور ادعا کرده است که اتهام جدید آنگ سان سوچی استفاده غیرقانونی از یک زمین برای بنیاد خیریه داوخین کی، به ریاست خودش است. اتهامات قبلی او پذیرش غیرقانونی ۶۰ هزار دلار وجه نقد به همراه حدود ۱۱ کیلوگرم طلا است.

این اتهامات آخرین سری از موارد ارائه شده علیه آنگ سان سوچی است که دولتش در کودتای ارتش در یکم فوریه سرنگون شد.

دو جلسه از دادگاه‌های آنگ سان سوچی هفته آینده در نایپیداو، پایتخت میانمار با شنیدن سخنان شاهدان آغاز می‌شود.

دادگاه که از روز دوشنبه آغاز می‌شود، او را به اتهام نقض محدودیت‌ها در طول مبارزات انتخاباتی سال گذشته و داشتن دستگاه‌های رادیویی بدون مجوز، محاکمه می‌کند.

کمیسیون مبارزه با فساد گفته است که روز گذشته (چهارشنبه) علیه آنگ سان سوچی و دو مقام دیگر پرونده‌هایی تشکیل شد.

این روزنامه نوشت:

«او به دلیل فساد و سوء استفاده از مقام خود مجرم شناخته شد. بنابراین به موجب ماده ۵۵ قانون مبارزه با فساد اداری مجرم است.»

 این قانون برای افرادی که مقصر شناخته شوند تا ۱۵ سال زندان در نظر گرفته است.

وکلای آنگ سان سوچی هنوز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند.

ارتش به بهانه این‌که حزب آنگ سان سوچی در انتخابات نوامبر تقلب کرده است، او را سرنگون کرد، اتهامی که توسط کمیسیون انتخابات قبلی و ناظران بین‌المللی رد شد.

از آن زمان، ارتش نتوانسته است کنترل خود را برقرار کند و کشور شاهد اعتراضات روزانه و اعتصاباتی بوده که اقتصاد را فلج کرده است. در مناطق مرزی میانمار نیز ترورهای ناگهانی و حملات با بمب بار دیگر گسترش یافته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.