ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک «پهپاد ناشناس» در نزدیکی کوهرنگ سقوط کرد

پس از شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی تأسیسات هسته ای نطنز، انتشار ویدیویی از سقوط یک پهپاد در نزدیکی روستای میهه در شهرستان کوهرنگ خبر ساز شده است. مسئولان محلی سقوط پهپاد را تایید اما درباره جزئیات آن سکوت کردند.

رسانه‌های داخلی ایران تصاویر یک پهپاد که گفته می‌شود در نزدیکی کوهرنگ سقوط کرده است را منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی (ایرنا)، به نقل از یک مقام مسئول محلی که نامش فاش نشد، سقوط پهپاد را تأیید کرد. این مقام مسئول اما گفت که تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص این پهپاد در دست نیست و اخبار کاملی اطلاع‌رسانی نشده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نیز یک ویدیو کوتاه از انتقال پهپاد سقوط‌کرده را منتشر کرد. در این ویدیو یک بالگرد در حال انتقال این پهپاد، بر فراز آسمان دیده می‌شود.

در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های حکومتی ایران، پهپاد سقوط‌کرده بر روی یک کامیون بارکش دیده می‌شود. «جماران» هم به نقل از منابع مطلع نوشت این پهپاد ابتدا با بالگرد از ارتفاعات پایین آورده شده و سپس با کامیون تریلی از محل منتقل شده است.

برخی از خبرنگاران رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران پهپاد سقوط‌کرده را مشابه «شاهد ۱۹۱» و نمونه مشابه‌سازی شده «ار کیو ۱۷۰» آمریکا توصیف کرده‌اند. همشهری آنلاین اما نوشته که پهپاد سقوط‌کرده به مدل ایرانی «سیمرغ» و آمریکایی «ار کیو ۱۷۰» شبیه است.

مقام‌های نظامی تا به حال در این باره اظهارنظر نکرده اند.

شامگاه شنبه سیزدهم آذر نیز رسانه‌های داخلی ایران از شنیده شدن صدای انفجار در آسمان نطنز، یکی از مهمترین مراکز هسته‌ای ایران، خبر دادند.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی چند ساعت پس از شنیده شدن صدای انفجار در مصاحبه با شبکه خبر مدعی شد: «برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه های موشکی منطقه آزمایش شد. این‎گونه تمرینات با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‎گیرد و جای نگرانی وجود ندارد.».

این اظهارات در حالی بیان شد که فرماندار نطنز بلافاصله پس از انتشار خبر انفجار گفته بود که از جزئیات آن بی‌اطلاع و تحقیق و بررسی در باره این حادثه در جریان است.

تأسیسات هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر بارها هدف حملات خرابکارانه با هدایت اسرائیل قرار گرفته است.

آخرین بار تابستان امسال تأسیسات ساخت سانتریفیوژ در کرج هدف حملات خرابکارانه قرار گرفت. اسرائیل که به صورت رسمی مسئولیت این حملات خرابکارانه را نمی‌پذیرد چند روز بعد تصاویری از خسارت وارد شده به این مرکز را منتشر کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.