ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قوطی‌های سرگردان در طبیعت

با ذوب شدن برف‌ها در گرین‌لند، قوطی‌های آلومینیومی مصرف شده که در زمستان زیر برف پنهان بوده‌اند پدیدار می‌شوند. هنوز سیستم کارآمدی برای بازیافت قوطی‌ها در این منطقه وجود ندارد. عکس: عباس مؤدب

اینجا گرین‌لند است. با رسیدن به نیمه دوم بهار و بالا رفتن دما، برف‌ها شروع به ذوب شدن کرده‌اند. طبیعت در حال پوست انداختن است، روزها بلندتر می‌شوند و گرمای خورشید را می‌توان لمس کرد.  آب زلال در جوی‌ها جاری می‌شود تا به اقیانوس سرازیر شود‌، اما در زلال آب‌ها مهمان ناخوانده‌ای نیز به اقیانوس می‌رود‌،‌ مهمانی غیرطبیعی که هزاران سال طول خواهد کشید که شاید با طبیعت درآمیزد. 

مهمان ناخوانده قوطی‌های آلومینومی نوشیدنی هستند. این مشکل ویژه شرق گرینلند است. از آنجا که این منطقه حدودا شش ماه از سال ارتباط دریایی با جهان بیرون ندارد سیستم استفاده مجدد از بطری‌های شیشه‌ای "اقتصادی" نیست و به همن دلیل در این منطقه نوشابه و آبجو در قوطی‌های آلومینومی به فروش می‌رسد.

مشکل اینجاست که سیستم کارآمدی برای بازمصرف این قوطی‌ها وجود ندارد و به اندازه کافی برای حفظ محیط زیست در این مورد فرهنگ‌سازی نشده است.

با ذوب شدن برف‌ها در کنار تمام زیبائی‌های طبیعی زشتی چهره قوطی‌های مصرف شده که در زیر برف پنهان بوده‌اند نیز عیان می‌شود. در گوشه کنار شهر این قوطی‌ها به وفور به چشم می‌خورند.   

پایین و بالا بگیرید و بکشید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • رامتین

    شاید بد نباشه که یک کمپین جمع آوری قوطی راه‌اندازی شود